14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом

У ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» відбувся лекторій про захворюваність на цукровий діабет

14 листопада Головко Олеся Онуфріївна, лікар-ендокринолог філії №2 Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району м. Києва» провела для студентів коледжу ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» лекцію про захворюваність на цукровий діабет із мультимедійною презентацією.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  в 2000 році на Землі проживало 150 мільйонів діабетиків. Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін. Всесвітній день боротьби з захворюванням на цукровий діабет відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/61/225.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом. Його заснували у 1991 році рішенням Міжнародної діабетичної федерації, а також Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Довгі століття люди не знали засобів для боротьби з цією хворобою, і діагноз «цукровий діабет» не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але й на життя: без інсуліну – гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може і приречений на повільне згасання.

Студенти мали можливість одержати відповіді від лікаря-ендокринолога на питання, що хвилюють їх про профілактичні засоби щодо попередження на захворювання діабетом.