День Соборності України

Напередодні Дня Соборності України в приміщенні музею Михайла Грушевського студентський актив ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» за підтримки Київського Молодіжного Центру провів круглий стіл формату екскурсії-дискусії-зустрічі «Нас єднає прапор України: Духовна єдність поколінь». Епіграфом до даного заходу студенти обрали слова М. Грушевського: «… суспільність, що має віру в себе, мусить мати і відвагу глянути на неприкрашену правду свого минулого, щоб зачерпнути в ній не зневіру, а силу».

Під час дискусії студенти зазначили: «Актуальним для сьогодення є те, що у своїй теоретичній і практичній діяльності Михайло Грушевський був справжнім символом всеукраїнського єднання, послідовним борцем за єдину соборну Україну. Це йому належить образне порівняння Східної та Західної України з двома крилами птаха, які тільки разом здатні піднести його на висоту».

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

До проведення даного заходу долучилися студентські активи: Політико-правовий коледж «АЛСКО», Київський енергетичний коледж, НАУ, Київська духовна академія та семінарія, наукові працівники вишів, батьки студентів, школярі. Для присутніх прозвучали: Гімн України, Духовний Гімн України «Боже, Великий Єдиний, нам Україну храни», «А ми тую червону калину..» у виконанні солістки ансамблю бандуристів держтелерадіо Катерини Коврик.

Учасники заходу одержали сертифікати та провели IV Міжнародний флешмоб «Україна єдина», який отримали у челендж від Петра Костів (США), Тамари Картукової (Україна).