Наукові читання Володимира Череваня

У ВНЗ “Київський університет ринкових відносин” відбулися Наукові читання, присвячені  пам’яті видатного вченого-економіста, доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка АІН України Володимира Павловича Череваня, на тему: «СТРАТЕГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ».

Відкрила наукові читання ректор Київського університету ринкових відносин Ірина Вікторівна Черевань.

З вітальним словом до учасників звернувся Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кирилович Кінах.

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, Київські духовні школи представляв аспірант КДА ієромонах Афанасій (Стрельцов), який привітав присутніх з відкриттям наукових читань. Також на форумі були присутні вихованці Семінарії.

Під час даного заходу було укладено Меморандуму про співпрацю між Українським союзом промисловців і підприємців та Вищим навчальним закладом «Київський університет ринкових відносин», що стало історичною подією. Наше двостороннє співробітництво повністю відповідає ідеї, висловленій Володимиром Павловичем: сучасний випускник повинен розуміти, що його скарб – це його знання, які потрібно впевнено пропонувати на ринку праці.

Саме підготовка фахівців з високим рівнем знань, яка закладена у змісті Меморандуму, сприятиме реалізації унікальної програми відновлення промислового розвитку країни – «Платформи економічного патріотизму», розробленої Українським союзом промисловців і підприємців спільно з представниками українського бізнесу. Комплекс невідкладних заходів, серед яких і підготовка високопрофесійних фахівців, спроможний вивести економіку з кризи та змінити її структуру з майже повністю сировинної на більш інноваційну і технологічну, що, за прогнозами, забезпечить 6–8 відсотків росту ВВП вже в найближчі роки.

Важливо і те, що співпраця буде спрямована на створення умов для наших студентів з метою забезпечення можливості працювати і вдосконалюватися на своїй рідній землі, за стандартами, які відповідають вимогам сучасності, а не мігрувати за кордон.

Звичайно, що професіоналів повинні готувати також професіонали, причому високого рівня. Ми до цього готові і будемо продовжувати цю роботу в подальшому.

Учасники наукових читань у своїх виступах розкрили ті грані таланту Володимира Павловича, які були йому притаманні. Спогади друзів та колег представили присутнім людину діла, яка своєю самовідданою і невтомною працею прагнула перетворенню нашого суспільства на заможне і високорозвинене.

Володимир Павлович вдало поєднував наукову діяльність із суспільно-політичною і громадською. Ми знали його як видатного вченого-економіста, відомого керівника, добру та сердечну людину.

У промислових і підприємницьких колах України високо цінували  Володимира Павловича за професіоналізм, принциповість, порядність і вагомий досвід.

Нам є на кого рівнятися. Ми вдячні Вам за щирі і теплі слова.