Тиждень права

Щорічно 8 жовтня в нашій державі відзначається День юриста. День юриста – професійне свято, що встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України, Спілки адвокатів України…» згідно з Указом Президента України «Про День юриста» від 16 вересня 1997 року № 1022/97. Вважається, що саме 8 жовтня в 1016 році Київський князь Ярослав Мудрий видав перше зведення законів Руська правда.

Вищий навчальний заклад «Київський університет ринкових відносин» є закладом вищої освіти України ІV рівня акредитації. Кожного року зі стін Університету за спеціальністю «Право» випускається понад 100 бакалаврів та магістрів. Ґрунтовна та якісна підготовка фахівців-юристів передбачає обов’язкову складову – наукову роботу викладачів та студентів. Тому традиційно, в перший тиждень жовтня, з метою популяризації професії юриста та ознайомлення з нею зацікавлених осіб в Університеті проводяться науково-практичні заходи присвячені Тижню права.

Серед заходів, які цього року проводилися до Тижня права, на окрему увагу заслуговує Круглий стіл на тему: «Проблеми приватного і публічного права». З числа фахових гостей круглого столу, які приєдналися до обговорення актуальних питань сучасної юриспруденції, з повагою виділимо:

Армаш Надію Олексіївну заступника директора ВСП ДП «Інформаційні судові системи» «Центру судової експертизи та експертних досліджень» доктор юридичних наук, професора, Беззубова Дмитра Олександровича, завідувача кафедри конституційного та адміністративного права, доктора юридичних наук, професора, Опольську Наталію Михайлівну, професора кафедри публічно-правових дисциплін ВДПУ ім. М. Коцюбинського з виступом «Строки розслідування кримінальних проступків: удосконалення законодавства», Бісюк Олену Сергіївну, к.ю.н., доцент, завідувача кафедри публічноправових дисциплін, Київського міжнародного університета з доповіддю «Зміни у кримінальному провадженні у зв’язку із введенням військового стану», Кортукову Тамару Олександрівну, к.ю.н., доцента кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ з промовою «Міжнародно-правові виклики 21 століття», Настюка Андрія Анатолійовича, к.ю.н., доцента ООГ «Академія праці, соціальних відносин і туризму» із виступом «Визнання за кордоном легітимності князівської влади в Київській Русі: історико-правові аспекти», Заїку Ганну Вікторівна, адвоката, Начальника відділу договорів маркетингу та матеріально-технічної підтримки ДП «Антонов» з доповіддю «Про захист прав людини в Україні», Гайдучка Олега Олександровича, адвоката з виступом «Відповідальність спадкоємців за борги спадкодавця ФОП-а» та Костанян Оксану Володимирівну головного спеціаліста Вищої Ради правосуддя.

Університет був представлений науково-педагогічними працівниками кафедри права на чолі з завідувачем кафедри права к.ю.н., доцентом Загрішевою Надією Володимирівною. Вона виступила з промовою «Поняття трансферу технологій у сучасному світі». Обіход Тетяна Вікторівна, к.ф-м.н., доцент, доцент кафедри права ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» презентувала доповідь «Застосування хмарних технологій для підвищення ефективності адміністративних послуг і економічного розвитку України», Римаренко Ігор Васильович, старший викладач кафедри права виступив з дослідженням «Порушення сексуальних прав особистостей в Україні».

Наукова трибуна молодих фахівців представлена Бородіним Богданом Михайловичем, аспірантом 1-го року навчання ВНЗ «Київський університет ринкових відносин», який під керівництвом к.е.н., доцента Черевань Ірини Вікторівни висвітлив наукові аспекти за темою «Організаційно-правове забезпечення соціально-економічного відновлення територій постраждалих від воєнних дій» та Толкачова Максима Вікторовича. Білоус Діана Юріївна, студентка 3 курсу Коледжу ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» під керівництвом Римаренка І.В., старшого викладача, розповіла про протидію булінгу в сім’ї, а Іванов Микола Михайлович, студент 4 курсу Коледжу ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» під керівництвом Петрова В.В. к.ю.н., професора, про кримінальне законодавство, прийняте в умовах воєнного стану.

Наукова дискусія, яка виникла під час виступу фахівців та студентів сприяє подальшим дослідженням з обраної тематики.