У світі прекрасного

Студенти-координатори Київського університету ринкових відносин у рамках проекту «У світі прекрасного» відвідали в Театрі Юного Глядача виставу за мотивами твори Лесі Українки «Лісова пісня», що представлена глядачам у незвичній формі.

На сцені феєричне дійство. Легкі тканини, квіти, дзеркала створюють враження нереальності потойбічного світу Мавки, а Килина і мати Лукаша – втілюють приземленість реального світу. Хто винний в трагедії Мавки і Лукаша? Важко відповісти. Там, де панує розум, немає місця емоції, а там, де основою є емоція – розум зайвий. При з’єднанні Мавки і Лукаша мав би утворитись ідеальний світ, в якому емоція і розум правлять на рівних, але, як відомо, в світі немає нічого ідеального… окрім кохання. Та не знайшовши собі місця на землі, воно все одно буде жити в легендах, історіях, п’єсах і на сцені.

На сцені глядачам представлено не лише “осучаснення”, а й модерновість нинішньої сценографічної трактовки шедевра, що полягає в образному вирішенні – “обставленні” сцени високими (майже в рівень з деревами) дзеркалами, які, відповідно до логіки й оригінальності подачі режисерської концепції спектаклю, нагадують таку собі “камеру безвиході”, де чамріють-зотлівають світлі душі Мавки й Лукаша. Водночас, хоч це й парадоксально, ті ж дзеркала асоціюються з безкінечністю Лесиної пісні, що, переломлюючись і віддзеркалюючись у них, символізує незнищенність людських почуттів. А їх втілено в пластиці та музикальній сутності вистави.

Студенти Коледжу Київського університету ринкових відносин вручили квіти вдячності Мавці і Лукашу від студентської родини.