Україна пам’ятає!

Україна пам’ятає!

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору у ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» провели круглий стіл «Історична правда Голодомору 1932-1933 р.р.»

Модератором заходу виступив Роман Петрович, який зазначив, що у ХХ столітті український народ зазнав чи не найбільших втрат серед своїх сусідів та за часи своєї історії. Протягом багатьох років нам дозволяли згадувати лише тих, хто загинув за встановлення чи утвердження комуністичної влади. Водночас заборонялося навіть пам’ятати тих, хто поліг за українську державність.

Галина Левківська, проректор з виховної роботи, зазначила, що історія вимагає від нас мужності через усвідомлення власною совістю всенародного болю великої трагедії українського народу, який надзвичайно багато зробив для розвитку світової цивілізації.

Боричевська Вікторія, голова студентської ради І курсу Коледжу надала інформацію про історію походження ритуали вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору «Свічки у вікні». Вікторія зазначила, що Джеймс Мейс (англ. James Mace) 1952-2004, саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні. Він і був ініціатором акції «Свічка у вікні», що щорічно запалюють українці 23 листопада о 16 годині.