Вшанування героїв республіки Болгарія

3 березня 2020 року студенти ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» взяли участь у церемонії вшанування героїв республіки Болгарія від Османського поневолення на старому Звіринецькому кладовищі у Києві, біля пам’ятника воїнам-визволителям, які загинули за Свободу болгарського народу.

Вшанувати пам’ять воїнів-героїв зібралися керівники Посольства республіки Болгарія в Україні, члени правління Товариства дружби «Україна—Болгарія», представники низки громадських організацій. До присутніх звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні пан Костадін Ташев Коджабашев, зазначивши, що щороку 3 березня Болгарія відзначає національне свято — День звільнення від османських поневолювачів і воскресіння Болгарської держави. З 1396 по 1878 рр Болгарія входила до складу Османської імперії. В результаті війни Росії з Османською імперією 3 березня 1878 року був підписаний Сан-Стефанський мирний договір, який поклав початок відродженню болгарської держави. Цьогоріч виповнюється 142 роки з моменту визволення від Османського поневолення. Сьогодні ми покладаємо квіти героям Болгарії, вшановуючи їх пам’ять.

Посол миру, Президент Товариства «Україна-Болгарія», Посол Миру, Член Української Ради Миру до присутніх звернувся зі словами скорботи, зазначивши, що пам’ятник героям Болгарії, встановлений 10 років тому, є символом незламності духу героїв Болгарії.

Галина Левківська, проректор з виховної роботи ВНЗ «Київський університет ринкових відносин», звертаючись до присутніх зробила історичний екскурс в україно-болгарську дружбу, зазначивши, що в 1918 році Болгарія першою визнала незалежність УНР, встановивши дипломатичні відносини. А в 1991 році після проголошення незалежної України, Республіка Болгарія також одна із перших визнала незалежність нашої держави. Звертаючись до присутнього молоді, Галина Левківська наголосила на значимості слів Михайла Грушевського, що «… суспільність, яка не знає своєї історії, якою болючою б вона не була, не може мати майбутнього».

Учасники церемонії вшанування героїв республіки Болгарія від Османського поневолення поклали квіти та зробили фото на добру згадку.