Круглий стіл “ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕПОХИ”

Під гаслом “ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕПОХИ” 11 квітня 2024 відбувся всеукраїнський міжвузівський круглий стіл, організований та проведений кафедрою фінансів ВНЗ «Київський університет ринкових відносин».

Програма круглого столу передбачала обговорення впливу цифрової трансформації у фінансовій системі на  інструменти, процеси діяльності бізнесу, а також виявлення можливостей та викликів, що виникають внаслідок цього.

У науковому заході взяли участь більше ніж 35 учасників – молодих та досвідчених  науковців, здобувачів передвищої освіти, першого, другого та третього рівнів вищої освіти з різних навчальних та наукових закладів України:   Інституту демографії та  проблем якості життя ім. В. М. Птухи НАН України, Національного наукового центру “Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України”, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Державного торговельно-економічного університету, Уманського національного університету садівництва, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу.

Модератором круглого столу виступила кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансів ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» Безпаленко Ольга. У своїй доповіді “ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В УПРАВЛІННІ БІЗНЕСОМ В УКРАЇНІ” виступаюча висвітлила стан, перспективи, виклики, пов’язані з впровадженням цифрових технологій в управлінні бізнесом з метою підвищення ефективності їх діяльності та конкурентоспроможності.

Вітальне слово виголосила доктор економічних наук, професор, перший проректор ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» Кравченко Анна та виступила з доповіддю на тему НОВІТНЯ МОДИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВОГО ПРОСТОРУ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ВОЄННОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ, в якій відзначила необхідність адаптації законодавства у фінансовій системі до сучасних воєнних конфліктів та представила розробки стратегій для забезпечення стабільності фінансового простору в умовах військових загроз.

СОВА Олена, кандидат економічних наук, доцент, старший науковий співробітник Інституту демографії та  проблем якості життя ім. В. М. Птухи НАН України, в доповіді “ДОХОДНІСТЬ І РИЗИКОВІСТЬ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ У ДОВОЄННИЙ І ВОЄННИЙ ПЕРІОДИ В УКРАЇНІ” проаналізувала фінансові інструменти з точки зору їх доходності та ризиків в умовах війни.

Здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ГРОМОВИЙ  Михайло у своїй доповіді “ТЕХНОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ У РИТЕЙЛІ” виніс на обговорення питання потенційних можливостей застосування технологічних інновацій для покращення процесів у сфері роздрібної торгівлі.

Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії, доцент ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» ОБІХОД Тетяна в доповіді  “ОСНОВНІ ТИПИ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ГРОШОВИХ СИСТЕМ” окреслила основні характеристики грошових систем та їх еволюцію в умовах цифрової трансформації.

Круглий стіл викликав значне зацікавлення серед її учасників і гостей та сприяв обміну знаннями та дослідницькою діяльністю в цій сфері. Відбулися активні дискусії та обговорення з проблематики фінансового простору в умовах цифрової епохи. Науковий захід дозволив виокремити ключові аспекти цифрової трансформації в фінансовій сфері, ідентифікувати оптимальні стратегії адаптації фінансових установ до цифрової реальності, обговорити шляхи  підвищення ефективності та стійкості фінансових систем у цифрову епоху. Завершився захід врученням сертифікатів учасникам круглого столу та побажанням подальших результативних  досліджень в цьому напрямку.

Програма та матеріали доповідей круглого столу