Ми – це Україна

22 січня відзначається день соборності України. Це є святковий день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

20 січня, напередодні знакової події для України студенти вищого навчального закладу «Київський університет ринкових відносин» провели в історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського (вул. Панківська, 9) захід «Нас єднає прапор України: духовна єдність поколінь. Ми – це Україна».

Постать Михайла Грушевського є знаковою для всієї України. Саме під його головуванням та на пропозицію Михайла Сергійовича Українська Центральна Рада прийняла IV універсал, за яким Україна проголошувалася самостійною, вільною і суверенною державою українського народу.

Саме в ті часи була затверджена державна символіка. В Коростені на Житомирщині був офіційно затверджений Герб Української Народної Республіки. 19 лютого 1918 року тризуб став офіційним Гербом Української народної республіки.

Учасники заходу щиро дякують Юрію Євтушенку, старшому науковому співробітнику історико-меморіального музею; Марії Осядлій, головному консультанту відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України; Департаменту молоді та спорту міста Києва за сприяння та підтримку проведення заходу.

На завершеня заходу учасники та школярі ЗОШ-№18 с.м.т. Коцюбинське провели флешмоб:  «Нас єднає прапор України: духовна єдність поколінь. Ми – це Україна».

Відгук Анни Чубик, студентки 1 курсу університету

20 січня, з приводу Дня Соборності України ми стали учасниками цікавої екскурсії в історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського. Це була щаслива нагода погостити в оселі вченого, поринути в його наукову «лабораторію», світ уподобань, відчути неповторну ауру великої дружньої родини. Вражені надзвичайно цікавою,змістовною, пізнавальною екскурсією. Експозицією, її багатим наповненням, художнім вирішенням. Музей як дорогоцінна скринька історії Великого Грушевського і наукових працівників, що так з любов’ю зустрічають відвідуючих. З самого початку ми відчули, що люди, які тут пряцюють- професіонали. Цей куточок київської землі увійшов до пам’яті, серця, розуму, як символ українського національного відродження. Тут відчуваєш, що Україна — невмируща!
Місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе. Тому від всього серця, закликаю вас також поринути в цю атмосферу та дізнатися про життя Михайла Грушевського.