Майстер-клас «Адвокат на захисті прав людини»

18 грудня 2023 у Вищому навчальному закладі «Київський університет ринкових відносин» відбувся майстер-клас присвячений Дню адвокатури. Це свято осіб, які захищають, представляють та надають інші види правничої допомоги фізичним та юридичним особам започатковано в Україні у 2002 році.

Майстер-клас «Адвокат на захисті прав людини» об’єднав адвокатів, які спеціалізуються у різних галузях права та за різними напрямками судочинства, науково-педагогічних представників, студентство ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» та учнів сш «Еконад».

Так, тема доповіді щодо захисту прав людини у кримінальному процесі представлена адвокатом, кандидатом юридичних наук Сергієм САХНЮКОМ. Він підкреслив про необхідність дотримання адвокатом Правил адвокатської етики, принципів та засад здійснення адвокатської діяльності.

Питання захисту порушених прав людини у цивільному процесі висвітлювалося  адвокатом з понад 15 річним стажем Юлією ОГОРОДНИК. Вона представила до уваги колег та студентів Коледжу та Університету ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» дискусійне питання реалізації на практиці спадкового договору, договору довічного утримання та заповіту.

Студенткою 2-го курсу ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» Вікторією ВИШНЕВЕЦЬКОЮ поставлено гостре питання про вимоги до контролюючої особи та її вигоду згідно з чинним законодавством. У відповіді Юлія ОГОРОДНИК підкреслила необхідність уточнення правового статусу контролюючої особи за спадковим договором та правової регламентації шляхів отримання винагороди.

Надія ЗАГРІШЕВА, завідувач кафедри права, к.ю.н., доцент, адвокат розповіла про роботу адвоката у спорах з державною податковою службою та навела позитивний приклад відстоювання позиції суб’єкта господарювання у справі щодо використання майнових прав інтелектуальної власності.

Наталія БЕГУШ, керівник практики інтелектуальної власності Global Expert UA, радник голови комісії з питань інтелектуальної власності ІСС Ukraine, атестований судовий експерт надала до уваги присутніх презентацію «Судова експертиза об’єктів інтелектуальної власності». Доповідачка розкрила поняття судової експертизи та її види, навела приклади судової експертизи у сфері інтелектуальної власності, а також деталізувала порядок проведення досліджень, пов’язаних з порушенням майнових прав на об’єкти авторського права, торговельної марки та промислового зразка. Практичний кейс з зазначенням незаконного використання твору як елементу печива викликав жваву дискусію та численні запитання з боку студентів.

Щиро вітаємо адвокатів України з професійним святом!